31
جولای

بهترین دکتر روانشناس تهران برای درمان افسردگی

بهترین دکتر روانشناس تهران برای درمان افسردگی

درمان افسردگی توسط روانشناسان خبره و با تجربه بدون استفاده از دارو صورت می گیرد. درمان افسردگی بدون دارو، عوارض جانبی را به صفر می رساند. درمان های روانشناسی از پشتوانه محکمی از پژوهش ها برخوردار هستند.

روانشناسان تلاش های گسترده ای برای درمان افسردگی بدون دارو انجام داده اند. در صورت مراجعه به بهترین دکتر روانشناس تهران سعی می شود متناسب با افسردگی شما برنامه درمانی مناسبی تنظیم شود.

روانشناس افسردگی

روانشناس افسردگی، با نگاهی علمی و دقیق افسردگی را یک بیماری جسمی و مبتنی بر شیمی مغز نمی بیند. افسردگی حاصل الگوهای فکری منفی است. این الگوهای فکری نیز به خودی خود از تجربیات و آسیب های گذشته نشات می گیرند.

افسردگی به چه معنی است

در شکل گیری افسردگی وقایع متعددی اثرگذار هستند. که برخی از آنها شامل موارد زیر است:

از دست رفتن عزت نفس

شکست های متوالی

از بین رفتن امید

از دست دادن نزدیکان

تنبیه شدید قبل از یازده سالگی

استرس های مکرر

تعداد اندکی از افراد می توانند افکار منفی خود را اصلاح کنند. اما برای بسیاری دیگر، افسردگی برای مدت طولانی باقی می ماند و در صورت انتخاب درمان اشتباه علائم حاد خواهند شد.

درمان افسردگی توسط روانکاو

در طول تاریخ روانکاوان همواره در حال تحقیق و پژوهش بوده اند. برخی روش های درمانی بر بیولوژی تکیه می کنند، مثل دارو درمانی و درمان به وسیله شوک الکتریکی.

تعدادی از درمان ها نیز روانشناسی هستند، از جمله روان کاوی، رفتار درمانی و روان درمانی شناختی رفتاری. روانکاو خوب در تهران برای درمان افسردگی در صدد ارائه روش هایی است که حداقل عوارض جانبی را داشته باشند.

انتخاب درمان مناسب مهمترین مرحله است

تجویز دارو برای از بین بردن علائمی مثل گرایش به خودکشی یا بی خوابی مزمن است. ترکیب دارو و درمان های روانشناسی، برای افسردگی شدید یک امر رایج است.

درمان افسردگی اگر توسط دکتر روانشناس خوب در تهران صورت گیرد دائمی خواهد بود. نگرش افراد به درمان نباید کوتاه مدت باشد و برای بهبود یافتن نباید عجله داشت.

بهترین دکتر روانشناس در تهران  برای وسواس

یک شخصیت وسواسی بر اساس علائم و نشانه ها با اختلال وسواس متفاوت است. فرد مبتلا به شخصیت وسواسی تمایل به تعیین چهارچوب هایی دارد که بیشتر برای دیگران آسیب زا هستند. این افراد اکثرا در زندگی خود به فکر قانون و مقررات، کنترل شخصی و کنترل سایرین هستند. در این بین، انعطاف پذیری، ابراز احساسات و مهرورزی کاهش میابند.

آیا وسواس درمان قطعی دارد

افراد دارای شخصیت وسواسی اکثر اوقات به فکر استانداردها، قواعد، سازمان یا جدول های زمانی هستند. تا جایی که هدف اصلی فعالیت فراموش می شود. زیاده خواهی شخص باعث می شود که هیچ چیز فرد وسواسی را خوشحال نکند.بیمار وسواس وقت خود را به شدت صرف کار کردن می کند و بسیار تلاش می کند تا عملکرد و نتایج عالی داشته باشد.

برای رسیدن به اهداف حتی تفریحات و دوستی های خود را از دست می دهد. بیش از حد وجدان کاری دارد و به رعایت اخلاق، اصول و ارزش ها پایبند می باشد و انعطاف پذیری کمی دارد.

فرد مبتلا به وسواس نمی تواند اشیا بی ارزش و بی فایده را دور بریزد. او نمی تواند بخشی از کار خود را به دیگران واگذار کند یا با آنها همکاری داشته باشد.

فرد وسواسی اصرار دارد کارها دقیقا مطابق میل او انجام شوند. برای خرج کردن پول چه برای خود و چه برای نزدیکان خساست به خرج می دهند. شخصیت وسواسی عقاید خشک و سختگیرانه نسبت به درست و غلط دارد. کمال گرایی و نظم و ترتیب افراطی می شود. در شخصیت وسواسی نشانه ها پایدار هستند و به مرور زمان کم و زیاد نمی شود چون جزئی از شخصیت فرد می باشند.

بیماری وسواس

در بیماری وسواس شدت نشانه ها به مرور زمان کم و زیاد می شوند. افراد مبتلا به وسواس می توانند نسبت به اختلال خود بینش داشته باشند. آنها رنج می کشند. اما تنها در برخی مواقع پذیرای درمان هستند.

بیماری وسواس از دو بخش افکار وسواسی و رفتارهای اجباری تشکیل می شود. حضور یکی از این دو علامت برای تشخیص فرد به این بیماری کافی می باشد. افکار وسواسی به ذهن فرد حمله می کنند و باعث می شوند که فرد کنترل خود را از دست بدهد.

روانشناس وسواس

درمان وسواس از نظر دکتر روانشناس به درمان اضطراب های بنیادین و زیربنایی وابسته است. درمان اختلال شخصیت وسواسی کمتر به دارو نیاز دارد. رواندرمانی های تحلیلی و بلند مدت روش های موثری در درمان وسواس هستند.

انتخاب درمان مناسب برای وسواس

بررسی افکار منفی و ناسازگار و همچنین تغییر باورهای بنیادی و غلط افراد درباره خود، محیط پیرامون و روابط بین فردی آنها بخشی از درمان است. اطرافیان بیمار نیز نقش موثری در بهبودی فرد بیمار دارند.

بهترین روانشناس تهران با افزایش آگاهی بیمار او را درمان می کند. بنابراین گام اول پذیرش بیماری توسط شخص و سپس یک برنامه درمانی مناسب است. یک درمان مناسب درمانی است که توسط  روانشناس و بدون اجبار و عجله از سمت بیمار انتخاب شود. علائم و اختلالات طی سالهای طولانی شکل می گیرند و برای درمان آنها نباید عجله کرد. وقتی فرد بیمار عجله داشته باشد بهتر است که از دارو استفاده کند.

چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهیم

اعتماد به نفس پایین به طور معمول از دوران کودکی ناشی می شود. اعتماد به نفس پائین می تواند زندگی را تحت تأثیر قرار دهد. درمان مکانی عالی برای ایجاد اعتماد به نفس و کار با روابط ناسالم گذشته یا تجربیات حل نشده از کودکی است که ممکن است اعتماد شما را کاهش دهند.

به بهترین نسخه از خود تبدیل شوید

همانطور که سقراط گفت، “زندگی بررسی نشده ارزش ندارد”. اگر وقت نگذاریم و نقاط قوت و آسیب پذیری خود را نشناسیم، چگونه می توانیم بفهمیم که بهترین کارکرد خود را داریم؟ خودآگاهی بزرگترین هدیه ای است که می توانیم هم به خودمان و هم به افراد اطرافیان بدهیم.
دلایل مراجعه به روانشناس بی پایان است. نه تنها در حال حاضر روانشناس به شما کمک خواهد کرد تا هر آنچه را که پشت سر گذرانده اید بهتر بشناسید، بلکه شما را برای مقابله با آنچه در آینده نیز اتفاق می افتد بسیار مجهز می کند. اگر در حصار بوده اید، زمان آن فرا رسیده است که رهایی را تجربه کنید. اما این نکته را به یاد داشته باشید که تنها راه تغییر زندگی تغییر در خود شماست.